KONTAKTY

Kancelář a výdej zboží
K Březiněvsi 474/5
182 00 Praha 8
tel: +420 776 216 296
napište nám
PO-ČT 8:30-16:00, PÁ 8:30-14:00

NOVINKY

arr3Aquatherm Praha 2020Navštivne nás na 23. oborovém veletrhu Aquatherm Praha 2020, který se koná v termínu 3.3 - 6.3.2020... arr3Falešné "UV" výbojky VIQUANikdy nekupujte tzv. kompatibilní UV výbojky do systémů VIQUA. Kromě ztráty záruky na celý výrobek...

Úvod » UV lampy VIQUA

Kupujte originální produkty VIQUA od přímého dovozce se všemi výhodami

Jsme přímým velkoobchodním obchodním partnerem a dovozcem produktů kanadské společnosti VIQUA, patřící do skupiny Trojan Technologies Group, jež je předním světovým dodavatelem UV systémů pro dezinfekci vody bez použití chemie. S více než čtyřicetiletou zkušeností v oblasti domácí úpravy vody je dnes značka VIQUA právem spojována s výraznými úspěchy svých produktů pro odstranění bakterií a těší se stále vyšší popularitě nejen mezi majiteli vlastních zdrojů vody. Partner společnosti VIQUA musí být garantem vysokých firemních standardů, a to jak v předprodejní, tak i poprodejní péči směrem ke svým zákazníkům a obchodním partnerům.

Ať už si vyberete UV systém na kohoutek nebo centrální UV lampu na celý dům, můžete si být jisti, že zařízení na úpravu vody společnosti VIQUA účinně dezinfikuje vodu proti mikrobiologickému znečištění a poskytne vám i vaší rodině bezpečně ošetřenou pitnou vodu bez nežádoucích mikroorganismů.  

V našem sortimentu naleznete nejčastěji prodávané UV systémy určené pro připojení v místě použití, typicky ke kohoutku, jako je například velmi oblíbená kompaktní UV lampa VIQUA VT4/2 nebo UV systémy pro připojení na vstupu do objektu, centrálně. Nejčastěji vyhledávanou UV lampou je pro svůj poměr cena/výkon UV lampa VIQUA S5Q-PA, která je schopna upravit až 2.5 m³/hod. při dávce záření 16mj/cm², což je v případě mnoha aplikací dostačující hodnota. 

UV lampy jsou hojně používanou alternativou chemické dezinfekce vody, zejména v boji s mikrobiálním znečištěním fekálního původu, jako jsou například (nejenom) koliformní bakterie nebo Escherichia coli (E.coli) bakterie.  

Produkty VIQUA jsou známé též pod označením Sterilight nebo UV Max. 


běžná cena 7 595 Kč

naše cena 7 289 Kč
Výhody UV dezinfekce oproti jiným technologiím jsou zřejmé. Jedná se o technologii, která se obejde bez použití chemických přípravků, tedy bez vedlejších produktů chemické dezinfekce. Často se pro odstranění bakterií totiž používají přípravky na bázi chloru (SAVO, Chloramin-T...), které vodu organolepticky ovlivňují (zápach, zákal) a uvolňují vedlejší produkty chlorace (trihalometany), jímž je přičítán karcinogenní účinek. UV systémy se snadno instalují a jsou nenáročné na obsluhu a údržbu. Průtočný systém úpravy vody nevyžaduje žádné další reakční nádoby, jako tomu bývá u jiných technologií dezinfekce vody. Odstranění bakterií pomocí UV lampy je také výhodou pro vaší peněženku. Náklady na provoz jsou totiž velmi nízké. 

Velmi efektivní je použití UV záření i proti prvokům Giardia nebo Cryptosporidium,které jsou vůči chloraci rezistentní ! Vynikající volbou je instalace UV lampy VIQUA  pro osoby trpící alergiemi kůže, atopickým ekzémem, lupénkou, apod. Ošetření vody pomocí UV záření je nejšetrnější volbou, která dále kůži nevysušuje. 

Podobně jako ostatní systémy mají i UV lampy své nevýhody a omezení. Mezi hlavní nevýhodu použití UV lampy patří absence reziduální účinnosti dezinfekce, totiž účinek UV záření zůstává v místě ozáření, tedy v komoře UV lampy. Na rozdíl od použití chemického přípravku, který svůj dezinfekční účinek přináší až ke kohoutku. Další nevýhodou může být požadavek na vysoké dávky UV záření pro inaktivaci virů. Nejen z tohoto důvodu důrazně upozorňujeme na kompatibilní zářiče do UV lamp VIQUA, které se na internetu běžně prodávají jako levná alternativa orginálního příslušenství VIQUA . Jejich UVT (UV transmitance), kterou pouhým okem nelze měřit, není v žádném případě na úrovni originálních VIQUA zářičů a nemohou tedy zajistit bezpečné provozování instalovaného UV systému. Pokud se setkáte s tvrzením, že kompatibilní zářiče mají stejné vlastnosti jako originální produkty VIQUA, jedná se zcela jistě o klamání spotřebitele. Použití kompatibilních zářičů představuje vážná zdravotní rizika a znamená okamžité pozbytí platnosti veškerých certifikací VIQUA systému jako celku. 

Použití UV lampy je limitováno kvalitou vstupní vody. Jedná se zejména o přítomnost zákalu, železa, manganu nebo organického znečištění. Tyto faktory ovlivňují schopnost UV záření vodu dokonale prosvítit a zajistit tak maximální funkčnost systému.  

Věděli jste, že pomocí UV lampy o vhodné vlnové délce záření lze kompletně rozložit mikroorganismy na vodu a na kyslík ?

Nevíte si rady s výběrem ? Pokud se chcete poradit o vhodnosti použití UV dezinfekce na konkrétní aplikaci, kontaktujte nás na naší centrální infolince 228 224 795, jsme zde pro vás.