KONTAKTY

Kancelář a výdej zboží
K Březiněvsi 474/5
182 00 Praha 8
tel: +420 776 216 296
napište nám
PO-ČT 8:30-16:00, PÁ 8:30-14:00

NOVINKY

arr3Aquatherm Praha 2020Navštivne nás na 23. oborovém veletrhu Aquatherm Praha 2020, který se koná v termínu 3.3 - 6.3.2020... arr3Falešné "UV" výbojky VIQUANikdy nekupujte tzv. kompatibilní UV výbojky do systémů VIQUA. Kromě ztráty záruky na celý výrobek...

Falešné "UV" výbojky VIQUA

Nikdy nekupujte tzv. kompatibilní UV výbojky do systémů VIQUA. Kromě ztráty záruky na celý výrobek se vystavujete nemalému riziku.

Originální zářivky VIQUA vynikají specifickým zpracováním, které zajišťuje mimo jiné vysokou intenzitu záření, dlouhou životnost, protipožární ochranu, správnou vlnovou délku UV paprsků a další nepostradatelné bezpečnostní prvky, dostupné pouze u originálních produktů. 

Garance vysoké intenzity záření & delší životnosti

Vyplývá zejména ze správného tlaku plynu v zářivce, kterého je dosaženo díky  100% vzduchotěsnému obalu, speciální svrchní vrstvy z nepřilnavého materiálu a elektroinstalaci, která je navržena zcela odlišně oproti tzv. "kompatibilním zářivkám".

Maximální účinnost, minimální dopady na životní prostředí

Je zajištěna optimalizovaným obsahem rtuti v zářivce a daleko nejlepším sklem s vysokou propustností UV paprsků. 

Prevence zničení konektoru, přehřátí a požáru

Pouze originální zářivky VIQUA jsou vyrobeny z nehořlavých materiálů ! Každá zářivka má jemně opracované piny pro snadné připojení konektoru. Připojením kompatibilní zářivky dochází k narušení zdířek v konektoru, což může vyústit v jeho zničení a následný požár. 

Záruka, certifikace zdravotní nezávadnosti a odpovědnost za škody

Použitím neoriginálního příslušenství VIQUA ztrácí celý systém záruku a veškerá původní certifikace výrobku se stává neplatnou. Zároveň není možné odpovídat za vzniklé škody způsobené v důsledku instalace kompatibilního neoriginálního příslušenství. To platí zejména pro případy vytopení, vyhoření nebo zdravotních následků. Upozorňujeme také, že v případě pozbytí platnosti původních certifikátů není pojišťovna povinna hradit vzniklé škody na majetku následkem škody způsobené použitím neoriginálního příslušenství.  

Rozdíl ceny mezi "kompatibilní zářivkou" a originálem

Tzv. kompatibilní zářivky se vyznačují zpravidla nižší cenou oproti kvalitním, originálním zářivkám. Jako přímý dovozce UV systémů z Kanady můžeme zodpovědně říci, že cena neoriginálních zářivek je nesrovnatělně vyšší, oproti zářivkám originálním. Toto tvrzení zakládáme na znalosti kvality zpracování originálních zářivek, jejich výrobního procesu, kontroly a certifikace. Pro oko laika je "kompatibilní" zářivka téměř totožná s originálem.

Je třeba si ovšem uvědomit, z jakých materiálů je taková neoriginální zářivka vyrobena, zda produkuje UV záření v požadované vlnové délce (velmi často produkují pouze obyčejné fialové světlo okem nerozeznatelné - bez germicidních účinků) a zda stojí za to riskovat ztrátu záruky, certifikace, zdravotní a majetkovou újmu koupí neoriginálního příslušenství. 

Výrobní cena neoriginální zářivky se pohybuje okolo 5 USD, což je cca 120,- Kč. Marže prodejců z prodeje těchto zářivek se pohybují od 100 % výše, což je v případě prodeje originálních komponent v podstatě nemožné.