KONTAKTY

Kancelář a výdej zboží
K Březiněvsi 474/5
182 00 Praha 8
tel: +420 776 216 296
napište nám
PO-ČT 8:30-16:00, PÁ 8:30-14:00

NOVINKY

arr3Aquatherm Praha 2020Navštivne nás na 23. oborovém veletrhu Aquatherm Praha 2020, který se koná v termínu 3.3 - 6.3.2020... arr3Falešné "UV" výbojky VIQUANikdy nekupujte tzv. kompatibilní UV výbojky do systémů VIQUA. Kromě ztráty záruky na celý výrobek...

Úvod » UV lampy VIQUA » UV zářivky VIQUA

Originální zářivky VIQUA včetně rozboru vody pro váš bezpečný domov !

Chcete si koupit zářivku do UV lampy ? Jsme rádi, že jste tady ! Povíme vám totiž, proč byste neměli zůstat jen u nákupu samotné zářivky, ale ve vlastním zájmu byste se měli zajímat i o kvalitu upravené vody za UV lampou. 

Většina dodnes instalovaných systémů neodpovídá požadavkům výrobce na správně provedenou montáž. Často bývají podhodnocené potřebné průtoky vody, používá se nevhodná předúprava nebo je UV lampa nevhodně umístěna. V důsledku těchto chyb poté dochází k nekorektní funkci, reps. k nízké účinnosti vaší UV lampy.

Mohlo by se tedy snadno stát, zejména v případě silnějšího znečištění vašeho zdroje vnějšími vlivy (počasí, průsaky ze septiků, úmyslné poškození, apod.) že dojde k zanesení nečistot až do vnitřního vodovodu za UV dezinfekcí. Mikroorganismy, které se díky nesprávné funkci UV lampy dostanou za ní, si začnou tvořit životní podmínky pro své pomnožení ve vnitřním vodovodu. Vzhledem k tomu, že dezinfekce pomocí UV lampy nemá žádnou reziduální účinnost (dezinfekce je účinná pouze při průtoku komorou) je dodržení všech předepsaných zásad velmi důležité, aby bylo zajištěno po celou dobu užívání UV lampy ozáření intenzitou 40mJ/cm² a nemohlo tak dojít k jejímu selhání.    

Zakoupením jakékoliv zářivky VIQUA z naší nabídky máte automaticky nárok na akreditovaný rozbor, ve kterém stanovíme koliformní bakterie a Escherichia coli (E.coli). Tyto bakterie fekálního původu totiž bývají největším problémem u vlastních zdrojů vody a původcem střevních onemocnění. Sterilní vzorkovnici na rozbor vody obdržíte zároveň se zakoupenou zářivkou. Termín zaslání nebo vyzvednutí vzorku k analýze bude upřesněn dle vašich dispozic.