KONTAKTY

Kancelář a výdej zboží
K Březiněvsi 474/5
182 00 Praha 8
tel: +420 776 216 296
napište nám
PO-ČT 8:30-16:00, PÁ 8:30-14:00

NOVINKY

arr3Aquatherm Praha 2020Navštivne nás na 23. oborovém veletrhu Aquatherm Praha 2020, který se koná v termínu 3.3 - 6.3.2020... arr3Falešné "UV" výbojky VIQUANikdy nekupujte tzv. kompatibilní UV výbojky do systémů VIQUA. Kromě ztráty záruky na celý výrobek...

04. 02. 2019

Proč kupovat pouze originální UV zářivky VIQUA ?

 

Originální zářivky VIQUA vynikají specifickým zpracováním, které zajišťuje mimo jiné vysokou intenzitu záření, dlouhou životnost, protipožární ochranu, správnou vlnovou délku UV paprsků a další nepostradatelné bezpečnostní prvky, dostupné pouze u originálních produktů. 

Garance vysoké intenzity záření & delší životnosti

Vyplývá zejména ze správného tlaku plynu v zářivce, kterého je dosaženo díky  100% vzduchotěsnému obalu, speciální svrchní vrstvy z nepřilnavého materiálu a elektroinstalaci, která je navržena zcela odlišně oproti tzv. "kompatibilním zářivkám".

Maximální účinnost, minimální dopady na životní prostředí

Je zajištěna optimalizovaným obsahem rtuti v zářivce a daleko nejlepším sklem s vysokou propustností UV paprsků. 

Prevence zničení konektoru, přehřátí a požáru

Pouze originální zářivky VIQUA jsou vyrobeny z nehořlavých materiálů ! Každá zářivka má jemně opracované piny pro snadné připojení konektoru. Připojením kompatibilní zářivky dochází k narušení zdířek v konektoru, což může vyústit v jeho zničení a následný požár. 

Záruka, certifikace zdravotní nezávadnosti a odpovědnost za škody

Použitím neoriginálního příslušenství VIQUA ztrácí celý systém záruku a veškerá původní certifikace výrobku se stává neplatnou. Zároveň není možné odpovídat za vzniklé škody způsobené v důsledku instalace kompatibilního neoriginálního příslušenství. To platí zejména pro případy vytopení, vyhoření nebo zdravotních následků. Upozorňujeme také, že v případě pozbytí platnosti původních certifikátů není pojišťovna povinna hradit vzniklé škody na majetku následkem škody způsobené použitím neoriginálního příslušenství.  

Rozdíl ceny mezi "kompatibilní zářivkou" a originálem

Tzv. kompatibilní zářivky se vyznačují zpravidla nižší cenou oproti kvalitním, originálním zářivkám. Jako přímý dovozce UV systémů z Kanady můžeme zodpovědně říci, že cena neoriginálních zářivek je nesrovnatělně vyšší, oproti zářivkám originálním. Toto tvrzení zakládáme na znalosti kvality zpracování originálních zářivek, jejich výrobního procesu, kontroly a certifikace. Pro oko laika je "kompatibilní" zářivka téměř totožná s originálem.

Je třeba si ovšem uvědomit, z jakých materiálů je taková neoriginální zářivka vyrobena, zda produkuje UV záření v požadované vlnové délce (velmi často produkují pouze obyčejné fialové světlo okem nerozeznatelné - bez germicidních účinků) a zda stojí za to riskovat ztrátu záruky, certifikace, zdravotní a majetkovou újmu koupí neoriginálního příslušenství. 

Výrobní cena neoriginální zářivky se pohybuje okolo 5 USD, což je cca 120,- Kč. Marže prodejců z prodeje těchto zářivek se pohybují od 100 % výše, což je v případě prodeje originálních komponent v podstatě nemožné.

Nikdy nekupujte neoriginální příslušenství VIQUA. Pokud někdo tvrdí, že "kompatibilní zářivka" má stejné vlastnosti jako originální produkt VIQUA, jednoznačně porušuje zákon a klame spotřebitele - je třeba podotknou, že se většinou nejedná o úmysl, ale o neznalost věci.